Firma usługowa z Chojnowa z nagrodą ZUS

Pierwsze wyróżnienia dla przedsiębiorców, firm i instytucji, które rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań składkowych już wręczone. Podczas inauguracji tegorocznej edycji Tygodnia Przedsiębiorcy, kapituła konkursu „Filary ubezpieczeń” przyznała nagrody w trzech kategoriach – Rzetelny Płatnik, Dobry Przykład oraz Nadzieja Ubezpieczeń.

Chojnowska firma GB spółka z o.o. odebrała nagrodę w kategorii „dobry przykład”.

GB na rynku w dolnośląskim Chojnowie jest już od 1999 roku, swoim klientom oferuje sprzedaż i montaż drzwi, okien i rolet.

Ta zatrudniająca zaledwie 10 osób spółka jest zdecydowanie dobrym przykładem dla innych firm, ponieważ w 2017 r., jako mikro przedsiębiorca zatrudniający tylko do 9 pracowników, skorzystała z dofinansowania ZUS na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy w wysokości ponad 100 tysięcy – mówi Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Przykład z Chojnowa pokazuje, że także mały przedsiębiorca, jeśli tylko ma ciekawy pomysł i wie jak go zrealizować może z efektem zabiegać o pieniądze na rozwój i inwestycje. Dlatego jest to dobry przykład w lokalnym środowisku dla innych firm – dodaje rzeczniczka.

W tym roku, po raz pierwszy, przedsiębiorcom, firmom i instytucjom, które wywiązują się ze swoich zobowiązań składkowych, zostały wręczone wyróżnienia. Kapituła konkursu „Filary ubezpieczeń” przyznała nagrody w trzech kategoriach. Wyróżnienia Rzetelny Płatnik, Dobry Przykład oraz Nadzieja Ubezpieczeń trafiły łącznie do dziesięciu najlepszych firm i instytucji.

Rzetelny Płatnik to nagroda dla płatników, którzy prawidłowo wypełniają obowiązki płatnika składek, m.in. w zakresie przekazywania dokumentów rozliczeniowych, rozliczania i opłacania składek oraz zasiłków. Kapituła wyróżniła czterech płatników. INTER EUROPOL systematycznie, w terminie przekazuje dokumenty rozliczeniowe, zgłoszeniowe oraz terminowo opłaca należne składki. Jako jeden z pierwszych płatników w styczniu 2015 roku został przełączony na program Interaktywny Płatnik Plus. Firma Meble Wójcik prawidłowo wypełnia obowiązki względem ZUS, ponadto jest pozytywnie nastawiona do zmian, a przedstawiciele płatnika chętnie uczestniczą w szkoleniach i są zainteresowani wszelkimi zmianami dotyczącymi ubezpieczeń społecznych. GOLD DROP została nagrodzona za terminowe przekazywanie dokumentacji i opłacanie składek, z kolei Zakład Stolarski Andrzej Prokopczyk – za wzorową współpracę i terminowość.

Do tych, którzy aktywnie współpracowali z ZUS przy wdrażanych projektach, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców, trafiły zaś wyróżnienia Dobry Przykład. Spółka GB to przykład, że także mały płatnik, przy trafnym pomyśle i jego skutecznej realizacji, może z efektem zabiegać o rozwój i inwestycje. Firma w 2017 roku, jako mikro przedsiębiorca zatrudniający do 9 pracowników, skorzystała z dofinansowania działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy, a z ZUS otrzymała wsparcie w wysokości ponad 106 tys. zł. Firma Rekord SI aktywnie przekazuje konstruktywne uwagi do wprowadzonych zmian w programach kadrowo-płacowych. Inicjuje też współpracę w zakresie testowania nowych rozwiązań przy wdrażanych projektach.

(ikzus)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.