Pobiegnijmy i pomóżmy

W kwietniu w legnickim Lasku Złotoryjskim odbędzie się II edycja Rodzinnego Eko Biegu. Podczas tego wydarzenia organizatorzy przygotowali aż pięć kategorii zawodów, tak aby każdy mógł czynnie uczestniczyć w wydarzeniu, począwszy od przedszkolaków kończąc na seniorach:

• BIEG PRZEDSZKOLAKA – 500 m

• BIEG DZIECI – 1 km

• BIEG (marsz lub spacer) – 2,5 km

• MARSZ NORDIC WALKING – 2,5 km

• BIEG GŁÓWNY – 7,5 km.

W trackie imprezy zostanie przeprowadzona AKCJA CHARYTATYWNA przez legnicką grupę biegową „Biegam Pomagam Legnica”. Odbędą się m.in. licytacje, sprzedaż domowych ciast, koło fortuny, malowanie twarzy. Podczas całej akcji będą zbierane pieniądze dla 33 letniej PANI BEATY RADOMSKIEJ, która w listopadzie 2018 dowiedziała się o nawrocie choroby nowotworowej. Jednocześnie Pani Beata dowiedziała się o tym, że będzie ponownie matką. Spotkajmy się tego dnia i pomóżmy zawalczyć o zdrowie przyszłej matki i jej dziecka.

Całe wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnica Pana Tadeusza Krzakowskiego.

Nie będą to tylko zawody sportowe, ale i strefa EKO działań rekreacji i zabawy, a w niej m.in. rodzinny piknik, animatorzy, różnego rodzaju pokazy dla dzieci i dorosłych.

Ze swoimi specjalnymi strefami szykują się między innymi „Decathlon Legnica”, „Palmiarnia Legnica” oraz „Kwadrat Profesja”.

W pakiecie startowym wszystkich osób, które zapiszą się do końca marca i opłacą swój udział, znajdzie się m.in. pamiątkowy numer startowy, butelka wody, słodki upominek lub owoc, talon na posiłek regeneracyjny oraz talon uprawniający do losowania nagród. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal.

Bardzo wiele osób prywatnych, instytucji, firm lokalnych i ogólnopolskich przyłączyło się do wydarzenia, co pokazuje jak wiele jest ludzi o dobrych sercach.

Pucharami będą nagradzane trzy najszybsze kobiety oraz trzej najszybsi mężczyźni uczestniczący BIEGU GŁÓWNYM, BIEGU NA 2,5 km i MARSZU NORDIC WALKING. W BIEGU GŁÓWNYM nagrody przypadną uczestnikom za 3 pierwsze miejsca w następujących kategoriach wiekowych: K 20, K 30, K 40, K 50+, M 20, M 30, M 40, M 50+. Z pucharami powędrują do domu również Najszybsza Legniczanka i Najszybszy Legniczanin.

Tak samo jak podczas ubiegłorocznej edycji, Bieg Dzieci i Przedszkolaka ma mieć charakter zabawy sportowo-biegowej bez nagradzania najszybszych uczestników.

Po biegach odbędzie się losowanie upominków i voucherów (spośród dorosłych i dzieci) ufundowanych przez sponsorów.

Warto już dziś pomyśleć nad planami na kwietniową sobotę, ponieważ ilość miejsc w biegach jest ograniczona, a najniższa opłata wpisowa obowiązuje do końca lutego.

Zapisy na wydarzenie dostępne pod linkiem:

Feniks Timing / II Rodzinny Eko Bieg Legnica (https://elektronicznezapisy.pl/event/3353/strona.html)

Bliższe informacje odnośnie wydarzenia dostępne na:

II Rodzinny Eko Bieg Legnica (https://www.facebook.com/events/525418627867733/)

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.