Czwarty pokój

Monika M. Janowska z Legnicy jest autorką wydanej niedawno książki – „Czwarty pokój”.

O czym jest ta książka? Życie jej raczej nie rozpieszcza, rodzina również. Los ma dla niej same przykre niespodzianki. Nieszczęścia mnożą się i dzielą, sumują i rozmnażają.

Teraz ma być inaczej!

Dobrawa Tulewicz, mężatka i matka trójki synów właśnie pełna zapału, entuzjazmu i optymizmu wprowadza się do odziedziczonego po ciotce mieszkania. Odmiana losu czeka tuż za progiem.

Niestety, w czwartym pokoju zamieszkuje… duch Antoni. Mało tego, że nie da się go pozbyć, to angażuje on Dobrawę w śledztwo w sprawie swojej tajemniczej śmierci, wplącze w historie romansowo-kryminalne, przy okazji wywracając życie bohaterki do góry nogami.

Czy uda się odnaleźć tajemniczą Irene, która ma klucz do rozwiązania zagadki z powojennej przeszłości? Czy uda się znaleźć mordercę sprzed pół wieku? Kto jeszcze stanie na drodze Dobrawie? Aby odpowiedzieć na te pytania trzeba sięgnąć po „Czwarty pokój”.

Monika B. Janowska, (ur. 1972), mieszkająca w Legnicy autorka powieści lekkich, łatwych i przyjemnych czasem z kryminalną, czasem z romansową, a czasem z historyczną nutą.

Od najmłodszych lat popełniała próby literackie od bajek po opowiadania. Jednak debiutowała w 2011 roku powieścią „Gra o pałac” mocno wpisaną w historię rodzinnego miasta. Później do rąk Czytelników trafiły kolejne książki: „Zawracanie głowy” i „Połknąć żabę”.

Autorka o sobie zwykła mawiać:

„Jestem nieznośnie zwyczajna. Żadne tam ochy, achy, uściski, kwiaty i czerwone dywany. No i kocham pisać oraz rozbawiać ludzi poprzez przygody moich bohaterów.