PODWÓJNA RZECZYWISTOŚĆ W GALERII RING

W legnickiej Galerii RING (Rynek 12) oglądać można wystawę dwojga legnickich artystów: Jeleny Połujanowej i Jerzego Rodziewicza pt. „Podwójna rzeczywistość – dialog”.

Zobaczymy na niej obrazy obojga malarzy, które – mimo, że powstają w tej samej pracowni – przedstawiają dwa różne światy artystyczne. Zestawione w jednej przestrzeni ukażą dwa odmienne spojrzenia, temperamenty i dwie różne osobowości. Ale jest coś, co je łączy. Jak mówią autorzy: „obrazy nie zawsze posiadają treści, lecz zawsze są impulsem wywołującym odczucie piękna świata; świata nie pozbawionego dramatów, które dodając emocjonalnej ostrości nie niszczą harmonii całokształtu”.

Wystawa początkuje cykl „Pełną parą”, w którym prezentowana będzie twórczość duetów artystycznych, które tworzą również duety życiowe. Prezentując wspólne lub niezależne dokonania par, pragniemy zestawić nie tylko dwa oblicza, rodzaje czy media sztuki, ale również dwa odrębne charaktery, postawy twórcze artystów, których losy splotły się w życiowej wędrówce.

Autorów „Podwójnej rzeczywistości” w życiu prywatnym połączyła miłość do sztuki. Jelena z dalekiej Syberii (praprawnuczka uczestnika powstania styczniowego, zesłanego na Syberii), absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych (Rosja) i Jerzy – artysta z Lwowa (Ukraina), absolwent tamtejszej ASP, powiązany z polskością jak większość lwowiaków, spotkali się jakiś czas temu na plenerze malarskim w Polsce.

Finisaż wystawy odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17:00 w Galerii RING. Wcześniej z Jeleną Połujanową można spotkać się na prowadzonych przez nią warsztatach malarskich dla dorosłych. Nawiązywać będą do tytułu i koncepcji ekspozycji. Uczestnicy spotkania stworzą dwa różne wizerunki, odwzorują rzeczywistość na dwa odmienne sposoby, używając dwóch różnych gam kolorystycznych albo „zabarwiając” obraz pozytywnymi lub negatywnymi emocjami. Na warsztaty zapraszamy 22 marca, o godz. 17:00 także do Galerii RING. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe na adres galeria@galeria.legnica.eu lub telefoniczne pod numerem (76) 862 09 10. Liczba miejsc ograniczona.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Do zobaczenia w Ringu!

(galeria)